Tuba Büyüküstün-Cansel Elçin[Gönülçelen Röportajı]

Aşağa gitmek

Tuba Büyüküstün-Cansel Elçin[Gönülçelen Röportajı]

Mesaj tarafından BLaCK Bir Çarş. Ocak 19, 2011 7:47 pm

Tuba Büyüküstün, Gönülçelen dizisi için Romanlar'dan özel ders aldı.
Tuba Büyüküstün, atv'de yarın başlayacak "Gönülçelen" dizisinde canlandırdığı Roman kızın şivesi için Roman Kültürünü Geliştirme Derneği Başkanı'ndan özel ders aldı

atv ekranında yarın yeni bir dizi başlıyor. "Gönülçelen" adlı dizide akademisyen Murat (Cansel Elçin) ve sokakta çiçek satan Roman kızı Hasret'in (Tuba Büyüküstün) aşk hikâyesi anlatılıyor. İki oyuncuyla diziyi ve rollerini konuştuk..

'Gönülçelen'deki rolleriniz için Roman şivesi ve dansı ile piyano dersleri aldınız. Bu çalışmalar sizi zorladı mı? Tuba Büyüküstün:
Şive çalışmak kolay değil. Şivenin bir ritmi var ve o ritim toprağın insana verdiği enerjiyle oluşan bir şey. Burada bir Çingene kızını oynuyorum. Ne kadar İstanbul'da yaşasalar da genlerinden gelen bir şeyler var. Yaşamadan bu şiveyi oturtmak tabii ki kolay değil. O coğrafyayı doğru algıladığınız zaman şive çok daha rahat geliyor.
Cansel Elçin: Piyano çalmak tabii ki çok zor. Burada önemli olan oyuncu olarak bir piyanisti canlandırmak. Ben de bunun üzerine yoğunlaştım. Piyanistin duruşu, tuşlara basması üzerine yoğunlaştım.

Şive dersini kimden aldınız?
T.B: Roman şivesi ve dansları için İstanbul Roman Kültürünü Geliştirme Derneği Başkanı Aydın Erbasan'la birlikte çalıştık.

TEPKİLER SEVİNDİRİCİ
Roman kızını ve bir piyanisti canlandırmak sizlere ne hissettirdi?
T.B: Oyuncu olarak beni etkileyen ve heyecanlandıran rollere bürünmeyi seviyorum. "Hasret" karakterini canlandırmak da beni çok mutlu ediyor. Romanların geçmişini, hayat tarzlarını araştırdığında bunları görebiliyorsun. Şiveye danssız girmedik. Yani sadece şive yapmadık. Önce ritmini oturttuk. 9-8'lik ritim ve bunun dansını yaparken aynı anda şiveye çalıştık.
C.E: Bir piyanisti canlandırmak çok güzel bir duygu... Artık piyano çalmaya başladım. Müziğe merakım hep vardı ama piyano çok farklı bir enstrüman.

Tanıtım fragmanları yayınlandıktan sonra 'Gönülçelen'in hayranları oluşmaya başladı. Dizi başlamadan böyle olumlu tepkiler almayı bekliyor muydunuz?
T.B: Aslında bu işe başlarken nasıl tepki alacağımı düşünmedim. Benim için ne hissettiğim çok önemli. Biz burada en iyisini yaptıktan sonra bir şekilde geri dönüşümü olacak. Olumlu şeyler duyunca da "Ne kadar güzel bir şey yakalamışız" diye seviniyoruz.
C.E: Herkes çok güzel yorumlar yapıyor. Etraftaki birçok insan "Bu diziyi merakla bekliyoruz" diyorlar. İnsanların böyle olumlu tepkiler vermesi bizi çok mutlu ediyor.
avatar
BLaCK
Yönetici
Yönetici

Mesaj Sayısı : 210
Kayıt tarihi : 14/01/11
Nerden : İST

http://tubabykstn.yetkinforum.net

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz